Narodowe Czytanie 2016

W piątek, 2 września, na stacji kolejowej w Teresinie obyła się piąta edycja Narodowego Czytania. Zorganizowane ono zostało przez Gminna Bibliotekę Publiczną w Teresinie przy współpracy z Urzędem Gminy. Akcja Narodowego Czytania zapoczątkowana została przez ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2012 roku utworem Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”.
W 2013 roku królował Fredro, w 2014 roku „Trylogia” Sienkiewicza a w 2015 Bolesław Prus i jego „Lalka”.

                Zgodnie z przeprowadzonym w styczniu głosowaniu w tym roku wygrał utwór Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis”. Tłumnie przybyli uczniowie Teresińskich szkół wraz ze swoimi opiekunami, których powitał wice wójt gminy Teresin Pan Marek Jaworski. Byli gimnazjaliści z Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu, oraz maturzyści z Zespołu szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nasze Narodowe Czytanie rozpoczęliśmy quizem tematycznie związanym z twórczością Henryka Sienkiewicza.

                Na spotkaniu nie zabrakło także wiernych czytelników Biblioteki, którzy wspaniale wcielili się w rolę lektora. Przenieśliśmy się do epoki Rzymian, kiedy to na tronie cesarstwa zasiadał Neron,
a Marek Winicjusz przez miłość do Ligii stał się jednym z wyznawców chrześcijaństwa. Każda osoba, która w tym dniu wzięła czynny udział w czytaniu, oraz osoby biorące udział w quizie otrzymały egzemplarz książki „ Quo Vadis” z przygotowaną z tej okazji przez Kancelarię Prezydenta pamiątkową pieczęcią.

                Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w tym dniu znaleźli czas, aby wspólnie z Biblioteką

zaangażować się w upowszechnianie czytelnictwa. Czytajmy książki!

Bardzo dziękuję Dyrektorom Szkół: Pani Joannie Kornackiej , Pani Małgorzacie Staniaszek

oraz pani Ewie Odolczyk za wspieranie inicjatyw kulturalnych organizowanych przez bibliotekę. Bardzo

dziękuje że byliście:))

DSC01136DSC01141.    

Dodatkowe informacje